Sprostowanie

Z wielkim zadowoleniem przyjąłem informację (oświadczenie) Pana Wójta Tomasza Sybisa, że ani On ani były Pan Przewodniczący Rady Gminy Pielgrzymka Jarosław Pisarski nie przyczynili się do oskarżenia przez inwestora mnie i Andrzeja Kmity o naruszenie jego (inwestora) dóbr osobistych, o czym napisałem w artykule z 11 listopada 2014 pt. „Dlaczego powinniśmy iść na wybory” , oraz żądanie natychmiastowego zamieszczenia sprostowania poniższej treści, co niniejszym czynię.

SPROSTOWANIE

                Twierdzenie Pana Jacka Barciszewskiego zawarte w jego publikacji (artykule) z dnia 11.11.2014 r. pt.: Dlaczego powinniśmy iść na wybory?, że „zarzuty postawione (mu) przez inwestora (były) za namową Wójta i Przewodniczącego (Rady Gminy), którzy w ten sposób chcieli go zastraszyć i zmusić do zaprzestania działań, które od 4 lat uniemożliwiają budowę farmy wiatrowej” – są oczywiście nieprawdziwe i tym samym naruszają elementarne zasady rzetelności informacyjnej obywateli i godzą w ustawowo chronione cywilno-prawne dobra osób Wójta Gminy Pielgrzymka i Przewodniczącego Rady Gminy minionej kadencji.

Przyznam, że nie czułem się komfortowo z podejrzeniem, ze skierowane przez inwestora przeciwko nam kroki prawne, jak oskarżenie i pozew, były inspirowane przez naszych samorządowców i tym chętniej i niezwłocznie publikuję sprostowanie tej informacji. Traktuję to również jako gest dobrej woli i pojednania ze strony Pana Wójta.

Tytułem wyjaśnienia moich powodów pochopnego, jak się okazało, posądzenia Panów Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy o współdziałanie z inwestorem w wytaczaniu przeciwko nam „ciężkich dział prawnych”, były wypowiedzi tych Panów, które przeczytałem w protokóle z XXVII sesji Rady Gminy Pielgrzymka w dniu 5 lipca 2013 r. W drugiej części tej sesji, na której nie mogłem być z powodu umówionej wizyty u kardiologa, zostałem zaatakowany przez niektórych radnych oraz Wójta i obwiniony o szkalowanie Rady Gminy, destabilizację jej pracy, a nawet o przyczynienie się do powodzi, jaka nawiedziła naszą gminę w czerwcu tego roku. Na koniec swojej wypowiedzi, Pan Przewodniczący Rady Gminy poinformował mnie, że złoży na mnie doniesienia do prokuratury o popełnienie przestępstwa z art. 212 i 226 kodeksu karnego. Zainteresowanych odsyłam do protokółu z obrad http://bip.pielgrzymka.biz/?c=514. Gdy kilka dni później listonosz przyniósł mi akt oskarżenia i pozew złożone w sądzie przez inwestora, skojarzenia wydawały się oczywiste. Teraz dowiedziałem się, że nie miałem racji.

Jacek Barciszewski