Archiwum

Rezygnacja

Informuję mieszkańców Wojcieszyna, że wysłałem dzisiaj (6 lipca 2013 r.) do Wójta Gminy Pielgrzymka rezygnację z funkcji sołtysa naszej wsi. Moją decyzję uzasadniłem w następujący sposób: Zgodnie z paragrafem 18 punkt 10 Statutu Sołectwa Wojcieszyn składam rezygnację z funkcji sołtysa. Powodem rezygnacji jest wyczerpanie wszelkich możliwości współpracy z Radą Gminy Pielgrzymka oraz Wójtem, co spowodowane jest sprzeciwem społeczności Wojcieszyna wobec [...] cały wpis » »

WAKACJE 2013

  STOWARZYSZENIE „Wojcieszyn  –  Wieś skora do życia” 59 – 524 Pielgrzymka, Wojcieszyn 37 INFORMACJA DLA RODZICÓW W imieniu Stowarzyszenia „Wojcieszyn – Wieś skora do życia” informujemy, że w okresie od 15 do 20 lipca 2013r. nasze stowarzyszenie organizuje dla chętnych dzieci z Wojcieszyna (uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych) Interaktywną Nieobozową Akcję Letnią pod hasłem „Wiejskie wakacje”. Celem akcji jest [...] cały wpis » »

III Imieniny Wojcieszyna

Po raz trzeci spotkamy się na „Imieninach Wojcieszyna”.  Liczymy na jeszcze większą liczbę uczestników niż w latach ubiegłych. Po sprzątaniu brzegów Skory Wojcieszyn będzie jeszcze piękniejszy, bo wszystkim mieszkańcom na tym zależy. Poświęćmy na to odrobinę własnego czasu! Nasz wysiłek nie pójdzie na marne! Po sprzątaniu spotkamy się na majówce koło WTZ. Serdecznie zapraszam – sołtys.

WIELKANOC 2013

Radosnych Świąt Wielkanocnych Anno Domini 2013, wypełnionych nadzieją, pogody i spokoju w sercu, radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego święconego w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół życzą: Grupa Odnowy Wsi i Rada Sołecka Wojcieszyna  

Forum nordic walking w WTZ w Wojcieszynie

W ramach projektu „kapitał ludzki” – z Narodowej Strategii Spójności gmina Pielgrzymka zorganizowała 2 miesięczne warsztaty „nordic walking” z instruktorem oraz forum poświęconym tematyce tej popularnej formie aktywności ruchowej. W sobotę 9 marca Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking w Złotoryi na zaproszenie organizatora poprowadziło prelekcję na temat historii, aspektów zdrowotnych oraz rozwoju i możliwości uprawiania marszu z kijami. W części teoretycznej [...] cały wpis » »

ONA TAŃCZY DLA MNIE …czyli babeczkowa potańcówka z okazji „DNIA KOBIET”

Nie po raz pierwszy nasze panie z Wojcieszyna pokazały, że potrafią się integrować, znakomicie się przy tym bawiąc. Właśnie z okazji „Dnia Kobiet” zorganizowane zostało przez Grupę Odnowy Wsi spotkanie w barze „Nad Stawem”, gdzie do późnych godzin nocnych trwała integracja pokoleń naszych kobiet. Imprezę poprowadziła niezwykle fachowo pani wodzirej Małgorzata Semeniuk wciągając wszystkie kobiety do udziału w wielu konkursach [...] cały wpis » »

INFORMATOR WOJCIESZYŃSKI pierwszy numer!

Wojcieszyńskie  A B C … czyli Co? Gdzie? Kiedy? Mamy nadzieję, że Informator Wojcieszyński będzie pomocny w przekazywaniu bieżących spraw i informacji dotyczących naszej wsi i jej mieszkańców. Z czasem może przekształci się w lokalną gazetkę. Informator Wojcieszyński – plik .pdf Nadzieje na rozwiązanie problemu z komunikacją autobusową okazały się płonne. Firma, która wykazała zainteresowanie zorganizowaniem przewozów dla mieszkańców Wojcieszyna, wycofała [...] cały wpis » »

„MOJA KLASYCZNA PARANOJA”

„MOJA KLASYCZNA PARANOJA” – CZYLI SPOTKANIE  Z  WIELBICIELEM MUZYKI KLASYCZNEJ -  STEFFENEM  MOLLEREM  W FILHARMONII JELENIOGÓRSKIEJ 25 stycznia 2013 w filharmonii jeleniogórskiej miał miejsce nietypowy koncert muzyki klasycznej z udziałem orkiestry symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego. Pomysłodawcą  i narratorem był znany i bardzo lubiany w Polsce człowiek wielu talentów -  Steffen Moller. Ten właśnie koncert ujawnił pilnie [...] cały wpis » »

NORDIC WALKING

UWAGA: Rekrutacja na zajęcia z Nordic Walking w WOJCIESZYNIE i w CZAPLACH dla 30 uczestników z GMINY PIELGRZYMKA. Zajęcia będą prowadzone raz w tygodniu przez 1,5 godziny w marcu i kwietniu. Zapisy tylko w biurze projektu: Urząd Gminy Pielgrzymka 59-524 Pielgrzymka 109A/1 tel. 76 8775 013

DZIEŃ KOBIET W WOJCIESZYNIE

Serdecznie zapraszamy wszystkie PANIE na spotkanie z okazji DNIA KOBIET 9 marca 2013 r. ( SOBOTA) 18.00 bar NAD STAWEM (wstęp 7zł) informacja i zapisy tel. 601 474 171

Kalendarz wpisów

Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« marzec    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31